Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Krzyż Ankh

( ilość produktów: 6 )
Nasz sklep oferuje wyjątkową biżuterię zdobioną kamieniami szlachetnymi, takimi jak szafir, topaz, rubin i szmaragd. Egipski krzyż Ankh dostępny na naszej stronie to nie tylko piękna ozdoba, ale także wiele ciekawych i bogatych w historię znaczeń.

Historia krzyża egipskiego

Krzyż Ankh, zwany również egipskim, jest jednym z symboli starożytnego Egiptu. Jego kształt przypomina literę T z pętlą na górze. Znany był już w czasach przeddynastycznych, czyli około 3000 roku p.n.e. i był używany w różnych kontekstach, między innymi jako symbol życia i nieśmiertelności.
Motyw Ankh miał wiele znaczeń w kulturze starożytnego Egiptu. Przede wszystkim był symbolem życia i płodności, ale także nieśmiertelności i ochrony, co było ze sobą nierozerwalne. Stanowił też amulet chroniący przed chorobami i złymi mocami osoby noszące go.

Symbolika krzyża Ankh i wierzenia

Krzyż egipski jest znany w ezoteryce jako symbol łączący w sobie energię męską i żeńską, co jest klasycznym rozumieniem równowagi i harmonii. Wiele osób wierzy w to, że wiążą się z nim pewne korzyści ezoteryczne i jego noszenie zapewni szczęście, zdrowie i bogactwo, a także pomoże w uzdrawianiu i wzmocnieniu energii życiowej. Ponadto Ankh jest uważany za symbol duchowej przemiany.

Kolekcja biżuterii z krzyżami Ankh

W naszej kolekcji biżuterii znajdziesz kilka modeli wisiorków wykonanych ze złota próby 585. Zawieszki (łańcuszki nie są dodawane do kompletu) ozdobione są kamieniami szlachetnymi, które także związane są z określonymi wierzeniami. W kolekcji znajdują się:
  • topaz, uważany za kamień harmonii,
  • rubin, zwany kamieniem miłości,
  • szmaragd, znany jako kamień młodości,
  • szafir, łączony w ezoteryce z odwagą.
Nasze zawieszki będą piękną ozdobą zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Biżuteria Onyks jest starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i piękno przez wiele lat.

Dobierz biżuterię dla siebie lub bliskich

Krzyż egipski to symbol pełen historii i znaczeń. Sugerując się poznaną symboliką lub po prostu wybierając ulubiony kamień czy kolor, możecie dobrać element odpowiadający Waszym preferencjom oraz osobowości lub sprawić taki wyjątkowy prezent bliskiej osobie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania tej wyjątkowej biżuterii.
pixel