Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odstąpienie od umowy

§ 9 Odstąpienie od umowy
1.Zgodnie ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827), konsument który zawarł umowę na odległość może w terminie czternastu (14) dni od dnia objęcia zakupionej rzeczy w posiadanie przez Klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie na adres pocztowy lub elektroniczny oświadczenia przed jego upływem.
2. Jednocześnie ze złożeniem oświadczenia Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru w stanie niezmienionym, to jest:
a) towar musi być z fabrycznym opakowaniem razem z przypiętą metką i z paragonem fiskalnym albo fakturą VAT,
b) koszty zwrotnego przesłania towaru pokrywa Klient,
c) kwota zostanie przelana na konto Klienta z którego nastąpiła płatność lub do którego przypisana jest karta, po otrzymaniu wszystkich wymienionych wyżej elementów przesyłki w ciągu 14 dni po potrąceniu kosztów wysyłki do Klienta poniesionych przez "Onyks". Koszty przesyłki poniesione przez Klienta nie są zwracane.
3. Termin 14 dni, w którym Klient może odstąpić od umowy, liczy się od dnia potwierdzenia otrzymania przesyłki.
4. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w wypadkach towarów o właściwościach określonych przez Klienta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą np. opatrzonych grawerem lub sprowadzonych na zamówienie.
5. "Onyks" nie odpowiada za uszkodzenia towaru powstałe w transporcie dokonywanym na zlecenie Klienta.
6. Jeżeli Klient dokonuje zwrotu Towarów do których zwrotu nie jest uprawniony lub które nie znajdują się w stanie niezmienionym lub bez opłacenia przesyłki lub w inny sposób nie spełni wymogów skutecznego odstąpienia od umowy "Onyks" zastrzega sobie prawo do odrzucenia zwrotu Towarów i odmowy zwrotu ceny lub do obciążenia użytkownika uzasadnionymi kosztami w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy.

pixel