Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biżuteria z Tanzanitem

( ilość produktów: 7 )

 

Tanzanit jest najrzadszym kamieniem na świecie, występuje tylko w jednym miejscu u stóp góry Kilimandżaro w Tanzanii a szansa na znalezienie drugiego złoża wynosi około 1:1 000 000. Naukowcy przewidują, że obecne złoże wyczerpie się za 10 lat dzięki czemu Tanzanit stał się nie lada gratką dla kolekcjonerów kamieni szlachetnych.
Jednak największą zaletą tego kamienia jest nie tylko jego unikatowość ale piękna niebiesko-fioletowa barwa której nie posiada żaden inny kamień szlachetny na świecie.

Tanzanity ze względu na swoje wysokie wibracje przyciągają szczęście oraz chronią przed negatywną energią i pechem. Mogą mieć zbawienny wpływ na pracoholików gdyż ułatwiają znaleźć balans w życiu.

Największym oszlifowanym kamieniem jest „Queen of Kilimanjaro”, o masie 738 ct. „Królowa Kilimandżaro” należy do Michaela Scotta – pierwszego CEO firmy Apple, który zakupił ją zapewne w celach inwestycyjnych.

Tanzanit polecamy na prezent dla Pań które są świeżo upieczonymi mamami, gdyż jest to kamień który ma zapewnić dziecku ochronę przed złym spojrzeniem oraz przyciągnąć do życia dobrych ludzi.

Ten piękny kamień bedzie wspaniałym prezent dla osób spod znaku: bliźniąt, wagi, ryb i strzelca. 

 

pixel