Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tajemnice kamieni szlachetnych

   Pojawiły się na Ziemi miliony lat przed człowiekiem. Czekały głęboko pod powierzchnią,  aż zostaną odkryte. 
Kiedy  człowiek po raz pierwszy zobaczył te magiczne dzieła natury, to zaczarowały go na wieki. Pożądał ich i nosił jako talizmany. Wierzył, że obdarzają siłą, władzą, odwagą, że chronią przed złymi mocami.  
   Kamienie szlachetne rodzą się w głębi ziemi. Żeby powstały muszą zaistnieć warunki tak wyjątkowe, że prawie niemożliwe.
W jednym miejscu muszą wystąpić odpowiednie pierwiastki, ciśnienie, temperatura. Większość kamieni szlachetnych powstaje gdy na rozgrzaną do 1300 st. C magmę, we wnętrzu ziemi, działa bardzo wysokie ciśnienie. Gdy ognista magma stygnie i miesza się z pierwiastkami, które napotyka na swojej drodze wówczas  rodzą  się rubiny, szafiry czy szmaragdy. Kamienie tak piękne, tak misterne, tak delikatne i mocne jednocześnie, jakby przybyły z innego świata. 
   Starożytni Syryjczycy, Ormianie i Arabowie przemierzali  świat od Madagaskaru po Europę, żeby zdobyć kamienie, które były dla nich cenniejsze od złota. Indyjscy maharadżowie kryli w swoich skarbcach kolekcje kamieni tak wielkie,  że krążyły o nich legendy.
Wg baśni owych skarbców pilnowały oswojone lwy i lamparty oraz jadowite węże. Miejsca, gdzie można znaleźć kamienie szlachetne do dziś rozbudzają wyobraźnię i pożądanie. Na przestrzeni wieków tysiące ludzi zginęły próbując wydobyć kamienie  oraz w wojnach, które się o nie toczyły.
   Rozwój technologii umożliwia wyprodukowanie kamieni syntetycznych łudząco podobnych do kamieni naturalnych, jednak nie mają one tej energii, którą mają minerały, pochodzące z wnętrza Ziemi.

pixel